بهترين كتابخانه هاي ديجيتال رايگان در جهان

دیدگاه 1 — توسط در مهر ۱, ۱۳۹۳ در ۷:۱۷ ق.ظ

پروژه گوتنبرگ

پروژه گوتنبرگ ، كتابخانه ديجيتال  رايگان است  با كتابهايي كه ديگر حق كپي رايت ندارند . بنابر اين شما  مي توانيد تعدا زيادي متون منابع قديمي را در اينجا ببينيد . مجموعه كامل گوتنبرگ در حال حاضر به 36000 كتاب رسيده است .

فلسفه پروژه گوتنبرگ اين است كه كتابها و ديگر منابع را  براي عامه مردم دسترس پذير مي كند و در شكل هاي مختلف و بيشتر كامپيوترها ، برنامه ها يي كه مردم بتوانند به آساني بخوانند ، استفاده كنند ، بازگو كنند و جستجو كنند .

كتابها معمولا در معرض ديد به فرمت متن اي . اس .سي 2 ديده مي شود . به هر حال براي خواندن به صورت آنلاين ، شما مي توانيد از ديگر برنامه هاي نرم افزار خواندن نيز براي لذت بردن ( كنترل كنيد صفحه نرم افزارتان را ) استفاده كنيد .

پروژه گوتنبرگ را مي توانيددر لينك زير پيدا كنيد :

www.gutenberg.org

اگر شما ازيك موبايل كوچك براي خواندن استفاده مي كنيد شما مي توانيد به پروژه گوتنبرگ از طريق موبايل ها يتان از طريق لينك زير دسترسي پيدا كنيد :

http://m.gutenberg.org

متون الكترونيكي فهرست الكس :

مجموعه اي از مدارك عمومي از ادبيات انگليس و امريكا از فلسفه غرب است ، شما براي نمايش متوني از مجموعه به راحتي محتواي آنها را مي توانيد   جستجو كنيد و حتي زماني كه عجله داريد به صورت فايل پي دي اف به صورت آقلاين  ذخيره كنيد و يا از طريق آدرس زير پرينت بگيريد

http:// informations.com/alex

 

آرشيو چاپهاي الكترونيكي

شامل پرينت الكترونيكي ” پيش پرينت ها ” ي فيزيك ، رياضي ، بيولوژي ،اقتصاد ، آمار ، علوم غير خطي ، و عاوم كامپيوتر توسط دانشگاه كرنل با همكاري موسسه علوم طبيعي امريكا ، موسسه ملي فيزيك نظري امريكا  و دانشگاه ادلايد استراليا . فايل ها به اشكال متفاوت پي دي اف ، پست اسكريپت و دي وي وان است . دسترسي آزاد به بالغ بر 600 هزار پرينت الكترونيكي ميدهد .

www.arxiv.org

آتنا

دراين كتابخانه ديجيتال  هزاران متون الكترونيك مولفان فرانسوي و سويسي ،ميزان بسيار عظيمي از متون به ويژه ادبيات ، علوم و هنر درورژن هاي اچ. تي .ام و آر.تي .اف قابل دسترس است و همچينين به آثار مشهور در آلمان و انگليس لينك شده است . از طريق وب سايت دانشگاه ژنو قابل دستر س است .

http://un2sg4.unige.ch/athena/htm/athome.html

بارتل بي

دائرت المعارف تاريخ جهان و دائرت المعارف كلاسيك هاروارد و همچينين متون رايگان بسياري را به صورت آنلاين در فرمت اچ . تي . ام . ال رائه مي دهد . در اين سايت منابع مرجع بسياري قابل دسترس هستند .

www.bartleby.com/index.html

 

كتابخانه ديجيتال بركلي

شامل مجموعه هايي از تاريخ و ميراث امريكا و ديگر آثار اكادميك  مربوط به علم جامعه شناسي و مطالعات علوم گوناگون .

http://sunsite.berkeley.edu/

 

بيبليومانيا

اين كتابخانه ديجيتال بيش از 2000 متون برجسته را رايگان ارائه مي دهد و همچنين كتابهاي مرجع ، كتابشناسي ها و آثار تحقيقاتي ديگر در دسترس هستند . برخي از مقالات و مصاحبه ها را به شكل اچ . تي . ام . ال و قابل خواندن به صورت آنلاين و قابل خواندن در صفحات وب سايت شما را ارائه مي دهد .

 

www.biblomania.com

 

سلت CELT

مجموعه اي از  متون الكترونيك ، بالع بر 11000 متون ايرلندي ادبي ، تاريخي و متون فرهنگي در اين كتابخانه ديجيتال مشاهده مي شود . در قالب اچ . تي . ام .ال نمايش داده مي شوند و با پايگاه اطلاعاتي آنلاين قابل جستجو هستند . اين كتابخانه با پيشگامي دانشگاه “كورك ” جمهوري ايرلند اآغاز شده است .

www.ucc.ie/celt/

كوگ پرينت

آرشيو چاپ الكترونيكي علوم شناختي – اداركي ، شامل مقالات تحقيقاتي بسيار متنوع در زمينه فلسفه ، علوم عصب شناسي ، زبان شناسي ، فلسفه ، بيولوژي ، دارو ، مردم شناسي و علوم كامپيوتر

تاريخ منابع تقريبا به سال 1950 برمي گردد . گرچه برخي از انها هم مربوط به سالهاي 1990 است . به طوري كه در ماه ژوئن 2010 ، كوگ پرينت داراي نزديك به 3500 عنوان است . دربرخي زمينه هاي آرشيوي نياز به ثبت شناسه كاربري و رمز ورود است .

http://cogprints.soton.ac.uk

آثار كامل ويليام شكسپير

كمدي ، تاريخ ، تراژدي و شعر . نمايشنامه ها را هم مي توان به صورت متون پيوسته و يك جا مشاهده كرد و هم مي توان به صورت جداگانه مشاهده كرد . براي خواندن به صورت آنلاين در فرمت اچ . تي . ام . ال است .

http://shakespeare.mit.edu/works.html

رساله ها ( تك نگاشت ها ) ي تاريخي كتابخانه دانشگاه كرنل

شامل 441 رساله عمومي ، قابل خواندن  به صورت آنلاين با تصاوير فرمت تيف ،براي استفاده محققين .  شامل زبانهاي انگليسي ، فرانسوي ، آلماني ، لاتين ، پرتغالي و اسپانيايي مي باشد . مخلوطي از مو ضوعات علوم در آن قابل مشاهده است .

http://www.digillibraries.com

كتابخانه هاي ديجيتال 

 

اين سايت 28000 كتاب الكترونيكي به صورت رايگان ارائه مي دهد . كه در 50 مقوله دسته بندي شده است از جمله از  آنتيك ها و مجموعه هاي سفرنامه ها .فرمت آنها  معمولا به صورت پي . دي . اف و اي . پاب است با برخي بسته هاي موبايلي  ونيز   فايل هايي با قابليت خواندن به صورت آنلاين در قالب اچ . تي . ام . ال ، عناوين نيز به صورت ا الكترونيكي در موبايل هاي نوكيا و سوني ، كامپيوترهاي شخصي و در آي پد و ديگر تبلت هاي وب قابل خواندن است . در اين سايت  موضوعات جالب و متنوعي وجود دارد .

http://www.digillibraries.com

كتابخانه ديجيتال مشترك (همگاني )

آرشيو مطالب چاپي بين المللي به صورت مشترك ( به طور مثال مطالبي كه به صورت همگاني  و يا توسط جامعه اي نگهداري مي شود ). داراي فوايد بسياري هم براي خواننده و هم براي مولفان اهدا كننده دارد . شامل مقالات تمام متن كتابخانه ديجيتال ، مقالات و چكيده ها ، آرشيو آثار مقالات نويسنده گان با مقالات مربوطه و امكان  برقراري لينك با مرجع مربوطه است  . از موسسه  اندرو . دبليو . ملون ، موسسه بين المللي مطالعات همگاني و دانشگاه هند به عنوان تهيه كنندگان فايل پي . دي . اف تقدير شده است .

http://dlc.dlib.indiana.edu/dic/

كتابخانه ديجيتال براي آموزش سيستم كره زمين

بالغ بر 5000 منبع آموزشي قابل جستجو در اين كتابخانه موجود است .  . عناوين همچنين بر اساس موضوعات و يا مجموعه ها سازماندهي شده است  ، به طور گسترده اي در زمينه علوم زيست شناسي ، جغرافيا ، زمين شناسي ، اقيانوس شناسي و ديگر علوم فيزيكي .تكنولوژي و علوم فضا . منابع  در سايت آرشيو شده و مجموعه هاي متنوعي فراهم شده است  . اين كتابخانه توسط بنياد دانش ملي امريكا  پايه گذاري شده است

اگر شما علاقمند به دانش نقشه ها و يا اخرين وضعيت نفت ، زمين لرزه ها و آتشفشانها ، آب و هوا ، تغييرات منطقه ، لكه هاي خورشيدي ، جاذبه زمين ، چگونگي شكل گرفتن اكوسيستم يا ديگر علوم جهاني هستيد  مي توانيد به اين سايت مراجعه كنيد و به طور منطقه اي اطلاعات مربوطه را از آنجا بيابيد .

www.dlese.org/dds/index.jsp

كتابخانه ديجيتال تكنولوژي و علوم اطلاع رساني

وجود بالغ بر 1400 منابع االكترونيكي در موضوعات و زمينه هاي مختلف به ويژه كتابداري و علوم اطلاع رساني و تكنولوژي  اطلاعات . شامل مقالات چاپ شده و چاپ نشده ، آموزش داده ها ، گزارشها و كتابشناسي ها است  . اين سايت فقط به زبان انگليسي است . . كاربر بايد درخواست خود را براي ثبت نام به منظور دسترسي به برخي از زمينه ها ارائه دهد . در قالب اچ . تي . ام . ال و پي . دي . اف  است .

 

http://dlist.sir.arizona.edu

كتابخانه ديجيتال آسياي جنوبي

اين پروژه عظيم  ، كار گروهي و گسترده  موسسات جنوب آسيا ، اروپا و يك موسسه در استراليا مي شود . هدف از فراهم آوري منابع ديجيتال در مورد جنوب آسيا براي  مآخذ و تحقيق توسط پژوهشگران، كارمندان ، تاجران و كاربران عمومي  است .منابع شامل كتابهاي الكترونيكي در قالب پي . دي . اف و اچ . تي . ام . ال و مجلات ، تصاوير ، نقشه ها ، آمار ، كتا ب شناسي ها و فهرستگان و ايندكس ها و غيره هستند . اطلاعات تاريخي و معاصر هردو قابل دسترس هستند . مداركي مهمي مانند اطلس تاريخي جنوب آسيا ، فرهنگ لغت جنوب اسيا و ثبت  گوتينگن متون الكترونيكي به زبان هندي  موجود است . . اين كتابخانه با دانشگاه شيكاگو از طريق سايت زير هماهنگ است  :

http://dsal.uchicago.edu/

كتابخانه آنلاين كتابهاي الكترونيكي

بالغ بر آثار  35 نويسنده مشهور از جمله آرنولد بنت ، آنتوان چخوف ، چالز ديكنر، سر آرتور كونان دويل ، جك لندن ، ادگار آلن پو و اسكار وايلد به علاوه آاثار افرادي مانند ژول ورن ، جان آستين ، مارك تواين در اين سايت قابل دسترسي است . نزديك به 200  عنوان با فرمت اچ . تي .ام . ال بسيار واضح براي خوانندگان به صورت آنلاين  قابل مشاهده است . اين مجموعه به طوري تنظيم شده توسط پروژه گوتنبرگ  كه براي كساني كه چشمان ضعيف يا پيري دارند ، قابل خواند است  . شما مي توانيد فونت سايز و رنگ يا رنگ زمينه را با يك كليك برروي صفحه تنظيمات به دلخواه خود تغيير دهيد . شما اگر ثبت نام كنيد مي توانيد همچينين  از نشان لاي كتاب آنلاين نيز استفاده كنيد .

www.readasily.com

الف  وود

الف وود يك سازمان غير انتفاعي عظيمي است در زمينه ادبيات داستاني و هنرهاي تجسمي .  اين سايت بالغ بر يك  ميليون آثار هنري و ادبيات است كه توسط 35000 نفر  از هنرمندان و مولفان آثار هنري و تخيلي توليد شده است . در گذشته توسط انجمن كامپيوتر سوئد اجرا مي شده است

http:// elfwood.com/

 

مجموعه هاي متون الكترونيكي در منابع چاپي اروپاي غربي

لينك هاي سايت به متنهايي به ربانهاي اروپاي غربي شامل زبان كاتالونيايي ، دانماركي ، فنلاندي، فرانسوي ، آلماني ، يوناني ( معاصر و قديمي ) ايسلندي ، ايرلندي ، ايتاليايي ، لاتين ، نروژي ، پرتغالي ، رومانيايي ، اسپانيايي و سوئدي

http://wessweb.info/index.php/online_text_collections_in_western_European_Literature

يورو داكز

اين كتابخانه ديجيتال با مدارك  تاريخي و اوليه  از اروپا ارتباط دارد . ( شامل روسيه ، بلاروس ، و اكراين ) . نسخه برداري ها ، فاكسيميله ها و ترجمه هاي گزينش شده . در سه طبقه نمايش داده مي شوند : اروپاي باستاني و قبل از تاريخ ، اروپاي قرون وسطي  و رنسانس ، اروپا به عنوان يك ابر منطقه .

http://eudocs.lib.byu.edu/index.php/main_page

يوروپيانا

اين منبع عظيم از نوامبر سال 2008 شروع به رشد و توسعه كرده است پروژه اي را كه با سعي و تلاش اتحاديه اروپا انجام مي شود ، نمايش مي دهد .  اين سايت ارتباط با بيش از 6 ميليون عناوين ديجيتال به شكل متن ، تصوير ، صدا يا شكل هاي تصويري توسعه ميد هد.توسط موسساتي از قبيل كتابخانه ها ، آرشيو ها،  موزه ها و گالري ها و موسسات پژوهشي نگهداري ميشوند . هدف از اين سايت توسعه دسترسي به فرهنگ و ميراث اروپا توسط يك پرتال مشترك است . ديجيتال سازي متون شامل كتابها ، روزنامه ها ، دفتر روزنامه ها و مقالات آرشيوي است .

www.europeana.eu/portal/

كتابخانه ديجيتال اكسپلوتاريوم

اكسپلوتاريوم موزه  علوم ، هنر و علوم انساني است كه در در سان فرانسيسكو كاليفرنيا قرار دارد . و ميزبان مجموعه ها و فعاليتها يي است كه به ويژه براي جوانان كنجكاو و آنهايي كه مي خواهند از آن الهام بگيرند طراحي شده است .

اين كتابخانه شامل فعاليتهاي آموزشي در قالب پي . دي . اف و اچ . تي . ام . ال و همچنين فيلم ها و فايل هاي سمعي  است .

www.exploratorium.edu/digital_library

 

كتابخانه ديجيتال گلوبوس

مجموعه اي در حال توسعه، علمي و مدرن و داراي كتابهاي الكترونيكي رايگان ، گلوبوس به مولفان مشتاق ،فهرستي از آخرين آثارشان و خوانندگان كه به طور رايگان انها را بخوانند و لذت ببرند ارائه مي دهد . يعني تقدير و تشكري از مولفان و ناشران است . و شما نيز مي توانيد به طور مستقيم  يك بازخوردي از مولف ببينيد . براي خواندن به صورت آنلاين برروي صفحه يا انتقال فايل ،  فايل  به صورت اگزه است . در اين كتابخانه ديجيتال بيش از 20 فهرست شامل تعدادي از مولفان به صورت طبقه بندي شده موجود است .

http://www.globuz.com

كتابخانه عمومي اينترنتي

اين كتابخانه ارتباطات با بيش از 20000 كتاب هاي  آنلاين به صورت رايگان در اختيار قرار مي دهد . رسالت كتابخانه عمومي اينترنتي اين است كه يك سازمان خدماتي و آموزشي در دانشگاه ميشيگان در مدرسه عالي اطلاع رساني است . كتابخانه عمومي اينترنتي مجموعه متون الكترونيكي آنلاين است كه شامل 20 هزار عنوان است كه مي توان بر اساس نام مولف ، عنوان ،رده بندي ديويي تورق زد . براي سوالها  در مورد مجموعه متون آنلاين يا چگونگي جستجو ، لطفا صفحه كمك را نگاه كنيد .

www.zum.de/stueber

مجموعه ديجيتال كتابخانه كنگره

مجموعه اي  متفاوت و عظيم از منابع به صورت آنلاين است  . در اينجا مجموعه هاي چندگانه به ويژه متمركز شده بر آمريكا نا  موجود است  و عناصر بين المللي . كتابها ، نسخه هاي خطي ، نقشه ها ، عكس ها ، صداهاي ضبط شده ، تصاوير متحرك و حتي وب سايتها ر ادر بر مي گيرد . برخي از مجموعه هاي خيلي بزرگ عبارتند از : تاريخ و فرهنگ امريكا ،  روزنامه هاي تاريخي ، اطلاعات حقوقي و قانوني ، شبكه اطلاعات قوانين جهاني ، مجموعه هاي ديجيتال اسپانيايي و دايرت المعارف هنر  در اين كتابخانه ديجيتال قابل مشاهده است .

www.loc.gov/library/librach-digital.htm

آرشيو اينترنتي، نيز  شامل مجموعه اي از بيش از 80 هزاركتاب هاي الكترونيكي ومدارك  از كتابخانه كنگره امريكا است . كه قابل جستجو بر اساس مولف ويا عنوان است . فرمتها ممكن است به صورت اچ. تي . ام . ال ، پي . دي . اف ، اي پاب ، كيندل ، ديزي ، باشد و قابل تبديل از اسكن هاي دو صفحه  اي باشد .

www.archive.org.details/library_of_congress

كتابخانه ديجيتال كورت اشتوبر

كتابهاي مدرن و قديمي در زمينه بيولوژي بالغ بر 400 كتاب در موضوعات پيولوژيكي است  ، بسياري از كتابهاي خارج از چاپ و غير موجود و غير قابل دسترسي در اين كتابخانه ديجيتال موجود است . اغلب نويسنگان آلمان ،  ونيز  چارلز داروين  قابل مشاهده هستند .  به زبان آلماني ،انگليسي و فرانسه ( تعدادي از كتابها همچنين بسيار قديمي به لاتين موجود هستند ) . به صورت آنلاين ، در فصول متن يا به صورت صفحات مجزا اسكن شده است . اين مجموعه قابل جستجو از طريق نام مولف ، عنوان ، موضوع و يا تاريخ انتشار است . سايت اين كتابخانه به زبانهاي آلماني و انگليسي است .

www.zum.de/steuber/

دوره هاي آموزشي باز

يك طرح بلند همتانه باعث شد همه موسسات  ماساچوست منابع دوره هاي آموزشي تكنولوژي خود را در اينترنت قابل دسترس كنند . براي دانلود رايگان در حال حاضر 1900 منبع قابل دسترس هستند ( اين پروژه از اواخر سال 2003 آغاز شده است ) . اين منابع به زبان انگليسي هستند اما تعداي از آنها نيز قابل دسترس به زبانهاي اسپانيايي و پرتغالي هستند كه به صورت اچ . تي . ام . ال نمايش داده مي شوند . به هرحال دوره هاي آموزشي ممكن است شامل فايلهاي پي . دي اف ، جاوا،اپلز ، شوك ويو ، ريل پلير، جاوا و مت لب باشد ( نرم افزارها براي انواع فايل ها  قابل دانلود از صفحات سايتهاي ابزار تكنولوژي هستند ) .

http://ocw.mit.edu/courses/

آكادمي ملي انتشارات

بالغ بر 3000 متون رايگان به صورت آنلاين در زمينه علوم ، مهندسي و سلامت قابل دسترس است . و متون ديگر قابل خريد كردن هستند . شما همچينين مي توانيد از منابعي كه لازم داريد ، پرينت و كپي انها را بخريد ويا در برخي مواقع فايل پي . دي . اف آنها را دريافت كنيد . اين متون هم به صورت فايلهاي پي . دي . اف ( عناوين جديدتر ) و يا به صورت كامل – قابل جستحو به فرمت ” كتاب باز ” قابل رويت است . ، به طوري كه ميتوانيد  صفحات را ورق بزنيد و ارتباطات داخلي برقرار كنيد . كتاب باز به صورت اچ . تي . ام . ال است و و بيشتر به فرمتي است كه شما مي توانيد به افرادي به صورت صفحات مجزا يو . آر . ال بفرستيد .

عناوين جديدتر به فرمت پي . دي . اف هستند . كه قابل دانلود به صورت فصلي يا متن كامل هستند . آكادمي ملي علوم امريكا اين سايت را فراهم كرده است .

www.nap.edu

كتابخانه ديجيتال دانش ملي

يك منبع آموزشي آنلاين در زمينه علوم ، تكنولوژي ، مهندسي و رياضي است . اين كتابخانه ديجيتالي امريكايي قصد دارد براي  دانش آموختگان ، پژوهشگران و كتابداران بيشترين  عناوين را به صورت رايگان  دسترسي باز دهد . اين كتابخانه شامل 120 مجموعه و بيش از 132000 عنوان  در موضوعاتي نظير رياضي ، علم بيولوژي ، علم شيمي ، فيزيك و ستاره شناسي و علم كامپيوتر مي باشد . متن مدارك ، داده ها ، تصاوير ، ويدئو، متابع سمعي و بصري و انيميشن ها قابل دسترس هستند  و با ابزار نرم افزار و سرويس ها و همچنين فرم اصلي بخش كتابخانه ديجيتال دانش ملي هم كنش مي شود  . براي اطلاعات بيشتر نگاه كنيد به سايت :

http://nsdl.org

كتابخانه ملي علوم دريايي

اداره هواشناسي و اقيانوس شناسي ملي اين كتابخانه ديجيتال ر اپايه گذاري كرده است . شامل آثاري در مورد مواد معدني ، اقيانوس شناسي ، علوم دربايي ، درياچه شناسي ، سلامت غداهاي دريايي مي باشد . بالغ بر 15000 مدارك الكترونيكي قابل جستجو است و كه قابل دسترس در اين كتابخانه هستند و اغلب آنها به فرمت هاي اچ. تي . ام . ال و پي . دي . اف  موجود مي باشد .

http://nsgd.gso.uri.edu

كتابخانه ديجيتال شبكه شده رساله ها و پايان نامه ها

اين كتابخانه  با رساله ها و پايان نامه هاي قابل دسترس در استراليا ، بوليوي ، برزيل ، كانادا ، شيلي ، بيشنر ايالات اروپا ، هنك گنگ، مكزيك ، جنوب آفريقا ، و امريكا ارتباط دارد . اين كتابخانه شامل بيش از يك ميليون ركورد رساله و پايان نامه هاي  الكترونيكي است .

www.nditd.org

صفحه كتابهاي آنلاين

سايت دانشگاه پنسيلوانيا دسترسي به لينكهاي بيش از 35000 كتاب آنلاين را فراهم مي كند . به خوبي قابل مشاهده و نيز قابل تورق است .

http://digital.library.upenn.edu/books

آرشيو متون آكسفورد

اين آرشيو از سال 1976 توسط دانشگاه آكسفورد  پايه گذاري شده است . مدارك با كيفيت بالا و خوب به صورت متون الكترونيكي براي تحقيق و آموزش موجود هستند . بيش از 2500 منبع بالغ بر 25 زبان مختلف . يك منبع دانشگاهي با ارزش است  . متون عمومي به صورت رايگان از فهرست آنلاين  قابل دسترس هستند و ممكن است تعدادي از آنها به فرمتهاي مختلف دانلود شوند .

http://ota.ahds.ac.uk

سايت الكترونيكي دانشگاه ايالت پنسيلوانيا

“لابيرنت ” كتابهاي الكترونيكي  دانشگاه پنسيلوانيا است و به صورت فايلهاي پي . دي . اف مي باشد . با برنامه اكروبات ريدر و ديگر ريدرهاي پي . دي . اف  قابل خواندن هستند . در سال 1997 تاسيس شده است .  اين سايت  بسياري از آثار ادبي كلاسيك به ربان انگليسي و همچنين آثار اصلي منتشر شده توسط دانشگاه ايالت پنسيلوانيا را ارائه مي دهد .

www2.hn.psu.edu/faculty/jmanis/jimspdf.htm

پروژه پرزئوس

يك سايت كتابخانه ديجيتال عظيم ، شامل  متون لاتين ،گزارشها ، اطلس ، تصاوير سكه ها ، باستان شناسي و ديگر موارد است  .

www.perseus.tufts.edu

نشر دانش الكترونيكي دانشگاه كاليفرنيا

اين مجموعه دانشگاهي شامل دسترسي عمومي به 500 كتاب در موضوعات آموزشي  ، شامل هنر ، علوم ، تاريخ ، و مذهب و همچنين برخي داستانها و رمانها است . به صورت آنلاين و فصلي و قابل تورق از طريق وب شما است .

http://publishing.cdlib.org/ucpressebooks

مركز متون الكترونيكي دانشگاه ويرجينيا

اين مركز بيش از 10000 متون قابل دسترس به سي زبان دارد . اين متون قابل دسترس به صورت تصاوير اسكن شده و قابل دسترس در صفحات وب هستند . 2000 كتاب  الكترونيكي نيز در اين سايت قابل دسترس هستد .

http://search.lib.virginia.edu/catalog

كتابخانه مجازي

كتابخانه مجازي قديمي ترين فهرست وب است اين كار توسط ” تيم برنرز- لي ”  آغاز شده و لينك هاي اين سايت در مقوله هاي زبر منظم شده است  :

باستان شناسي ، هنر ، تجارت و اقتصاد ، علوم و مطالعات انساني ، علوم كتابداري و اطلاع رساني ، روابط بين الملل ، حقوق ، علوم طبيعي و رياضيات ، مطالعات اجتماعي و علوم رفتاري و جامعه شناسي .  اين كتابخانه مجازي قابل جستجو از طريق موتورهاي كاوش  است .

www.vlib.org

ماخذ :

http://www.e-book.com.au

 


پاسخ بدهيد

دنبالكها

ارسال دنبالك