مهربانی پیشه کنیم

جشنواره‌ای از نوشته‌های شما - اسفند 90 — توسط در فروردین ۲۰, ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۹ ق.ظ

يكسال به سرعت برق و باد گذشت و سال 90 هم رو به اتمام است. قبل از همه چيز از آقاي حيدري نژاد و تيم عطف تشكر مي كنم كه امسال نيز يار وفادار ما ماند و با ما بود و از ما براي ما نوشت. از اكثريت كتابداري و اطلاع رساني خاموش جامعه مي خواهم كه به درياي عطف بپيوندند و مطلب بنويسند. مطمئنم كه مورد حمايت تيم عطف قرار خواهيد گرفت. نيازي نيست كه پژوهشگر و دانشمند باشيد. چون اين مجله براستي متعلق به همه است و بنده با چند مطلبي كه براي اين نشريه فرستاده ام اين امر را به وضوح ديده ام.

مطلبي كه مي خواهم در اين مجال توجه عزيزان را بدان جلب كنم فراخ سينه و پرهيز از تنگ نظري و تنها خود را نديدن است. امري كه در سه كلمه بيان كردم اگر به عرصه ي ظهور برسد، شكوفايي جامعه ي كتابداري و اطلاع رساني ايران را در پي خواهد داشت. جامعه ي كتابداري و اطلاع رساني خود با انواع و اقسام مشكل ها دست به گربيان است. از نام رشته گرفته تا تعداد كم شركت كنندگان در همايش ها و كارگاهها، كم شدن تعداد دانشجويان اين رشته در دانشگاههاي كوچك و موارد و مسايل ديگر. در اين مجال اگر ما بخواهيم بجاي اتحاد و حمايت از يكديگر مدام به پر و پاي هم بپيچيم – پس چه تواني براي ما مي ماند كه اين مشكلات و ساير مشكلات مبتلابه را از ميان برداريم و يا كمرنگ كنيم ؟ چرا در گروه بحث و سايت ليزنا و عطف و ساير محفل هاي كتابداري، عده ي كمي از دانشجويان و اساتيد گرامي مطلب مي نويسند و بقيه خاموش هستند؟ گويي كه متعلق به اين حرفه و رشته نيستند؟ گويي كه درد ما درد آنان نيست و درد آنان نيز درد ما نمي باشد ! بياييد به جاي خود بيني و تفرقه، اتحاد را پيش گيريم بياييد فقط خود را نبينيم، گويي كه خود مركز كره زمين و مركز فعاليت هاي كتابداري و اطلاع رساني ايران هستيم. بياييد در سال 91 مهرباني پيشيه كنيم…


  ۱۱ نظر

 • شیما مرادی گفت:

  خواندنی بود. ممنون

  • meisam گفت:

   خب حقيقتتي بود كه از ديد اكثريت جامعه پنهان مونده. و هيچ كس به فكر چاره نيست.
   خب شايد از نظر من هم موضوعي جديدي وجود نداره كه كسي بخواد وقتش رو صرف اين كار كنه.و ترجيح ميدند كه به كار ديگه اي بپردازند.و تا راه حل و تبليغي در اين حيطه انجام نگيره اوضاع همينطوري ميمونه.
   حالا اون ديگه بستگي به افراد داره كه امسال مهربوني كنند يا؟

 • عادله علیپور گفت:

  مطلب در خور توجه ایی بود.

 • قاسمی گفت:

  خسته نباشید ذوق کردم امیدوارم بیشتر به اهمیت این رشته بپردازین

 • محبوبه صدیقی کیسمی گفت:

  مطلب خوبی بود چرا که درد دل بسیاری از کتابداران را مطرح کردید.باتشکر از شما.

 • نغمه ناصری گفت:

  با سلام
  متن نوشته شده خوب بود بنظر من نیز نام رشته خیلی از افراد را به اشتباه می اندازد من خودم با علاقه این رشته را انتخاب کردم اگر علاقه و دنباله گیری در رشته نداشته باشیم در عصر اطلاعات از مرحله پرت میمانیم.شهریه ها نیز بالا است اینو د ر مطالبتون ذکر میکردید خوب بود.
  در کل اینکه کتابداران و کسان مربوط به کتابداری نظرات خود را منتشر نمیکنند و بی طرفی پیشه گرفتن حق با شماست این رشته احتیاج به دنباله گیری و فعال بودن دارد اگر این افراد ارزش به رشته قائل نباشند پس چه فرقی با افراد عادی دارند.

 • زهراعیسی پور گفت:

  باسلام به نظرمن جالب بوددرواقع حرف همه بچه های این رشته است.

 • خیزران گفت:

  مطلب جالب و خواندنی بود.ممنون.امیوارم همگی ما دانشجویان کتابداری بتونیم تمام تلاشمون رو بکنیم و بجای وارد شدن به حاشیه ها بتونیم کار مفیدی توی رشتمون انجام بدیم.

 • سیده فاطمه جعفرزاده رحمتی گفت:

  دقیقا حق با شما است متن جالبی بود.ما واقعا درگیر این مشکل اسم رشته هستیم اما امیدوارم در آینده ای نزدیک تمام این مشکلات و کم توجهی ها حل شود.

 • زهراعیسی پور گفت:

  باسلام به نظرمن جالب بودودرواقع احساس میکنم حرف دل مابود.

 • کیمیا گفت:

  سلام ،جالب بود اما کسی که به یه رشته علاقه داره اصلا براش مهم نیست که دیگران چه حرفایی درموردش میزنن ،مهم اینه که خودش راضی باشه واز رشته اش وکاری که داره لذت ببره.

پاسخ بدهيد

دنبالكها

ارسال دنبالك